تبلیغات
قلب سلیم - اگر کلاف زندگی ات سردرگم شده ...

قلب سلیم

"یوم لاینفع مال و لابنون * إلا من أتی الله بقلب سلیم" سوره ی شعراء، آیه ی 88 ـ 89

 

گل
 
 
اگر کلاف زندگی ات سردرگم شده ...
 
 
 
 
..........................

اگر خدا به ما نگفته بود به پدر و مادر خود نیکی کنیم و حتی یک اف به آن ها نگوییم ما از کجا می فهمیدیم که شکستن دل پدر و مادر این قدر بد است. این قدر بد که اگر زندگی مان به هم پیچ خورد و گره های ریز و درشت آن ما را در خود گم کرد و کلاف زندگی مان سردرگم شد ؛

 بدانیم که لابد یک غباری از ناراحتی( نه این که دل شکسته شوند و اشک شان دربیاید!! آن وقت که معلوم نیست چه بر سر ما بیاید!) روی دل پدر و مادرمان نشانده ایم! 

 یا مثلاً چه کسی می تواند ادعا کند که همه حقایق عالم را دریافته است و می داند علّت هر چیزی چیست؟!! از همه مهم تر دردهای بی درمان این بشر سر در گم! علم و دانش بشری هر روز یک چیز جدید کشف می کند و اطلاعات بشر لحظه ای! در تغییر است. اما در این میان هنوز هم بسیاری از مسائل مجهول است.

وحی همانند چراغ روشنی است که مسیر عقل را روشن می کند تا به درک صحیح برسد. چون در مورد یک سری از مسائل اصلاً عقل نمی تواند نظری بدهد.

به طور کلی باید گفت مسائل کلی که سعادت ما بدان وابسته است همان اموری است که خود نمی توانیم بدان ها دست یابیم و باید وحی و کلامی از خالق انسان برای هدایت او بیاید. خالقی که به همه زوایای وجودی ما آگاه است و می داند چه چیزی برای آ« خوب است و چه چیزی برای آن مضر!

........................

http://www.tebyan.net/religion_thoughts/articles/philosophyarticles/2009/1/20/25819.html

 


نوشته شده در دوشنبه 3 خرداد 1389 ساعت 08:49 ق.ظ توسط ن غروی نظرات |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total]) [cb:pages_no]
Design By : Pars Skin